חתונה גאה לסבית בישראל

חתונה לסבית

נישואים חד-מיניים בארץ

כשאנחנו אומרות לאחרים, שלא מכירים אותנו, שאנחנו מתחתנות – שואלים  מי הם הזוכים?
כאשר אנחנו מגיעות לסלון כלות – שואלים, מה לובש חתן?
כאשר אנחנו מדברות עם מקומות לאירוע – שואלים גם טלפון של חתן?

 – אז, בא לנו לצעוק – אין חתן, יש כלה & כלה!נישואים גאים

נולדנו  רחוק אחת מהשניה, ולרי מאוקראינה ואני מאוזבקיסן. זה שאנחנו לסביות "ידענו" תמיד , רק שלא ידענו את ההגדרה ולא הייתה שום דוגמה מול עיניים בכדי לפתח את המחשבה. ואז פה ושם התאהבנו בחברות היפות שלנו אך יצאנו עם בנים. למרות כל הצעקות של
לסביות קטלניות – זה בסדר, רוב הגברים שהינו איתם היו אדיבים, נחמדים וגם טובים בסקס. בסוף שנות 90 כל אחד בנפרד עולה לארץ  וגם אז לא חשבנו להקים משפחה עם אישה. התחתנו כל אחד עם בן זוגה והינו בקשר מצוין למשך שנים רבות….אז מה בעצם קרה?..זה מה ששואלים בדרך כלל , התשובה היחידה שעולה לי בראש – התבגרנו. מחשבות ורגשות מצאו את המקום הנכון, הרגשה של פספוס של משהו  אמיתי התפרצה וכל אחת מאיתנו בנפרד יצאה לשוק חופשי 'אישה מחפשת אישה".

עולם קטן, וישראל עוד יותר קטנה, אז נפגשנו בקהילה והינו מכירות דרך חברים אך גיליתי את הקסם שלה לפני 3 שנים. צילמתי הפקת בודיארט ( אני צלמת סטילס ) וולרי היתה דוגמנית, הרגשתי שהיא נותנת לי כנפיים. וכך זה עד היום, היא המוזה  שלי לכל הדרך. היא בטח חשבה שנחמד שיהיה לה צלמת צמודה לתמיד וישר הציעה לי נישואים…לקח לי שנתיים לתת לה תשובה אך ביוני בשנה שעברה התארסנו.

מה זה להקים משפחה לסבית בישראל?

 – שלב ראשון – להבין שזה אפשרי

 – שלב שני – זה לחתום על חוזה נישואים, הסכם ממון מורחב בהתחייבויות פרטיות  עשינו זה בעזרת עו"ד מירב שפר בבית משפת למשפחה, בר"ג. בעיה שאין שום דרך להתחייב בעניין ילדים. זוג רגיל שמתחתן או חותם על הסכם נישואים חולק אחריות על ילדים באופן אוטומיתי. ובמקרה שלנו עד שלא יהיו ילדים בפועל, לבת זוג השנייה אין דרך לאמץ ילד וזה אומר שאין לה שום קשר משפתי כלפיו. זה מעבר לרומנטיקה – זו נקודה מאוד פרקטית. אז הסכם יש לנו, אבל המדינה עדיין לא מקבלת נישואים כשלנו, בתעודות כתוב "גרושות".

– שלב שלישי – למצוא מדינה בחו"ל שניתן להתחתן אזרחי, גם לשתי בנות, ולקבל חותמת רצויה. שאפילו יכבדו במשרד הפנים

 – שלב שמח – חתונה!..מסיבה עם אהבה, עם טקס מרגש, לא בדיוק חופה, כי לא נוח לשבור כוסות על עקבים 🙂 בית מבולגן כי כרגע נמצאות בו שתי כלות שמתרגשות לפני האירוע, בנק בוכה כי שתי כלות רוצות שמלות, וכל החברות רק ממתינות שישר אחרי החתונה שתינו יחד נכנס להריון, זו בטח תהיה עוד חוויה..:)

אז נכון שהעניין הוא לא בדיוק פורמלי אך מה שחשוב זו ההתייחסות שלנו, וזכותנו להגיד " תכירו זו אשתי וחמשה אלו ילדים שלנו".

צילום סטילס : סרגיי שניידר
צילום וידאו: יורי צר & יורי סקוירסקי
עריכת וידאו : סטודיו פוסט
איפור & שיער : אולגה קרסנובסקי