סטודיו לצילום

צילום ככלי טיפולי

פוטותרפיה

שמי, אלונה בן ארי אני מטפלת אנרגטית בשיטת פראניק הילינג. המילה פראניק נגזרת מהמילה פראנה, שמקורה בסנסקריט ומשמעותה אנרגית חיים. זוהי דרך טיפול הוליסטית המשתמשת בטכניקות אנרגיה כדי להמריץ מחדש את אנרגיות הגוף ולרפא אותו. הטיפול אינו כרוך במניפולציה פיזית ממשית של הגוף ובתור שכזה, הוא מושלם לטיפול בתינוקות, נשים בהריון, נשים מניקות, קשישים וחולים. אני מאמינה כי המחלות הן תוכניות ביולוגיות עמוסות משמעות. לכל מחלה או כאב פיזי יש משמעות. מחלת הגוף היא תרגום של המוח, תכנית ביולוגית שנועדה לצורכי הישרדות שחוותה הנפש. אני מתייחסת לסימפטום כאל שליח המצביע על חוסר איזון בסיסי, ולא כאל אויב.

אפרת (שם בדוי) (בת 57) פנתה אלי בעקבות תסמינים פיזיים אותם לא אפרט. שורש הבעיה כפי שאובחן על ידי הינו הנשיות שלה או חוסר הנשיות כפי שהיא בוחרת להגדיר זאת. הרצון שלה להסתיר, להדחיק את היותה אישה יפה, חושנית, סקסית, אלגנטית, אישה אשר גילה אינו ניכר בה.

צילום סטודיו מקצועי

את מרבית הטיפולים האנרגטיים אנו עושות מרחוק, בשל אילוציים פיזיים וקשיי ניידות של אפרת.
עם תחילת אחד הטיפולים, הבנתי כי בכדי לעזור לאפרת להבין ולראות עד כמה היא יפה, סקסית עד כמה היא אישה, למרות כל מה שהיא מרגישה, יש להציב בפניה מראה. להעמיד אותה מול מלצמה, לאפר אותה, לגרום לה לפשפש בגרדרובה שלה, להחליף כמה סטים של לבוש תוך פרק זמן קצר, משהו שכמובן אינו קורה בשגרת היום יום שלה. לאפשר לה לפלרטט עם המצלמה, להראות לה עד כמה היא יפה ונראית צעירה מגילה.

הכוונה היתה להשתמש בצילום ככלי טיפולי, במהלך הצילומים להוציא את הנשיות שנדחקה בכח לפינה, ללבוש בגדים שחלקם מזמן לא נלבשו ונמצאים אי שם בארון, לנעול נעלי עקב, לעמוד במרכז, התאורה מכוונת אליה, מאירה רק אותה, הפוקוס עליה, היא ורק היא במרכז וכולם סביבה. לעזוב לרגע את כל התפקידים בחייה: אמא, רעיה, סבתא ולאפשר לה לעמוד לבדה במרכז הבמה ולהיות היא עצמה, להוציא מתוכה את מי שהיא, את היופי והנשיות שננטשו ונזנחו על ידה.

צילום סטודיו

הרעיון היה לצלם תמונות אותנטיות, להראות את המציאות כפי שהיא ולכן פרטי הלבוש הם שלה, האיפור עדין, פיתוח התמונות יתבצע ללא פוטושופ בכדי להשיג באמצעותן את אפקט המראה. מאחר והרעיון לצילום הטיפולי הגיע בזמן סשן של טיפול אנרגטי, הבנתי כי זהו צעד הכרחי ונכון, צעד נוסף בדרך להחלמה. כאשר שיתפתי את אפרת בתחושותיי, כאבה לה הבטן, משהו שם זז, משהו קרה, התלהבותה היתה מיידית והיא סיפרה לי כי לפני מספר חודשים קצת לפני יום הולדתה, היא בקשה מבנותיה להצטלם עם הבנות, הבעלים והנכדים בסטודיו… לצערה בשל אילוצים פיזיים זה טרם קרה. שבוע לאחר הגיית הרעיון, התייצבנו בסטודיו פוסט של נטשה קופרמן לצילומים. נטשה עם הרוגע, השלווה, והמקצועיות שלה השרתה אווירה נינוחה, רגועה, שאיפשרה ל-א להרגיש חופשיה, שלווה, להיפתח ולשתף פעולה ללא מעצורים. אפרת אופרה ע"י מאפרת מקצועית (אירה סרבייסקי) החליפה ארבעה סטים של לבוש, להפתעתי אחד מהם היה סארי כתום יפיפה. החיבור למצלמה היה מיידי, אפרת עמדה מול המצלה, צחקה, התנוענעה, דגמנה כאילו כבר עשתה זאת בעבר. היא נהנתה מכל רגע, היא קרנה, האושר ניכר בפניה ובכל חלקי גופה. עכשיו היא חסרת סבלנות לראות את התמונות… את המראות…
לבירורים על הטיפול – אלונה בן ארי ( פראניק הילינג ) – 054-984-9770